Firemní vozidla pod vaší kontrolou!

Dotazy na sledování aut, vozidel a strojů

Nechávám zaměstnance používat firemní auta i pro soukromé účely. Jak poznám kolik km najezdí?

Pro určení zda se jedná o jízdu soukromou nebo firemní se většinou používá přepínač jízd. Řidič přepne na služební nebo soukromou jízdu a systém ji takto eviduje. Na konci měsíce tak můžete zaměstnanci naúčtovat konkrétní počet km, které najezdil soukromě.

Mohou s jedním vozidlem jezdit dva řidiči tak, abych to dokázal odlišit?

To je možné. Pro identifikaci konkrétního řidiče se používají speciální čipy nebo bezkontaktní karty. Tou se řidič před jízdou přihlásí a systém pak dokáže jednotlivé jízdy rozdělit podle řidiče. S jedním automobilem pak mohou jezdit nejen dva řidiči, ale prakticky neomezený počet.

Co když budu auto prodávat? Jak se to dělá u sledovacího systému?

Pokud chcete prodat vozidlo, které máte zavedeno v systému pro sledování vozového parku, musíte nás kontaktovat. Domluvíme si termín pro demontáž sledovací jednotky a jednotku z vozidla na prodej, odborně a hlavně kompletně, vymontujeme. Takto demontovaná jednotka je dále použitelná v dalším automobilu nebo stroji. Pokud budete chtít ušetřit několik stokorun za demontáž a jednotku vymontujete z auta sami, vystavujete se riziku jejího poškození nebo nekompletní demontáže. Oprava jednotky nebo dokupování zapomenutých komponentů, pak stojí daleko více peněz i času.

Jde nějak zjistit, jestli moji řidiči dodržují rychlostní limity na cestách.

Ano to lze. Překročení rychlosti jízdy můžete sledovat u jednotlivých jízd přímo v systému nebo si ho nechat vyfiltrovat. Ač se může někomu zdát překročení rychlosti nepodstatné, vyšší rychlost má za následek daleko vyšší spotřebu paliva. Pokud tedy budete dbát na o, aby vaši řidiči jezdili podle předpisů, ušetříte okamžitě na pohonných hmotách.

Už několikrát mi ukradli zloději z nádrží náklaďáku naftu. Je možné to nějak zabezpečit?

Tento problém se řeší už dlouho a se zvyšováním ceny pohonných hmot je to stále častěji. Nejlepším řešením pro sledování paliva v nádrži je instalace speciální sondy na sledování hladiny paliva v nádrži. Tato hladinová sonda sleduje stále výšku hladiny v nádrži a podle ní dokáže počítat spotřebu. Jakmile ale dojde k většímu úbytku paliva na jednom místě, okažitě toto vyhodnocuje jako krádež paliva a informuje dispečera na mobilní telefon.

Je možné sledovat jedním systémem auta i stroje?

Ano, to není problém. Sledovací GPS jednotky se instalují do osobních, dodávkových nebo nákladních automobilu, stejně jako se instalují do stavebních a zemědělských strojů. Je tedy možné sledovat jízdy firemních automobilů a zárověň sledovat práci stroje (motohodiny). Vše přehledně v rámci jednoho dohledového software.

Partneři

AUTOPROFI CZ | Největší český eshop s autoelektronikou do vozidel s podporou pro zákazníky a odborným montážním střediskem.
AUTOMUZEUM CZ | Internetový portál o světě historických vozidel a veteránů.
WEB 7 CZ | Projekt tvorby webových stránek, internetového obchodování a praktických webových aplikací.